Firma HBM na całym świecie realizuje projekty we wszystkich branżach przemysłu, w technikach wagarskich oraz aplikacjach laboratoryjnych. Dzięki niezwykle szerokiemu wachlarzowi zastosowań i możliwości naszego sprzętu istniejemy w branży motoryzacyjnej, spożywczej, przemysłu lotniczego, stoczniowej, pojazdów szynowych, medycznej, wydobywczej, zbrojeniowej, rolniczej a nawet drzewnej. Poniżej przedstawiamy Państwu przykładowe aplikacje zbudowane na sprzęcie pomiarowym HBM z Polski oraz innych krajów partnerskich, prowadzone przez naszych inżynierów oraz kolegów z siedziby głównej w Darmstadt, Stanów zjednoczonych, Francji, Włoch i Hiszpanii. Są to jedynie propozycje instalacji już istniejących i z powodzeniem spełniających założone funkcje. Każdą realizację budujemy na miarę potrzeb klienta. Zapraszamy do zapoznania się możliwościami produktów HBM i do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

OSTATNIE REALIZACJE

Kolejnictwo

Najwyższa jakośc, dokładność i wydajność pomiarów parametrów mechanicznych trakcji i taboru gwarantująca bezpieczeństwo i minimalizację kosztów eksploatacji.

Budownictwo

Większe bezpieczeństwo, trwałość i redukcja kosztów poprzez systematyczne długoterminowe monitorowanie konstrukcji.


Motoryzacja

Wydajność i niezawodność poprzez monitorowanie procesu, optymalizowanie jego przebiegu, tworzenie nowych rozwiązań i testy bezpieczeństwa.

Okrętnictwo

Zastosowanie standardowych oraz dedykowanych rozwiązan posiadających morskie certyfikaty, w celu rozwoju technologii produkcji oraz monitoringu kadłuba i systemu napędowego statku.

Lotnictwo

W tej najbardziej wymagającej branży zapewniamy dostęp do najdokładniejszych technik pomiaru i akwizycji danych w interesie producentów i użytkowników statków powietrznych.

Medycyna


Branża medyczna stawia bardzo wysokie wymagania w zakresie dokładności i powtarzalności pomiaru masy ciała pacjenta, ilości dozowanych substancji lub sił działających w układzie kostnym i mięśniowym.

Energetyka

Możliwości pomiaru wielkości fizycznych naszego sprzętu zapewniają zarówno monitoring jak i sterowanie procesem wytwarzania energii elektrycznej.

Ważenie

Dokładność, liniowość, dynamika pomiaru, bardzo szeroki zakres (od 300 g – 470 T) – to cechy przetworników wagi HBM

Laboratoria

Dokładność i rozdzielczość wyniku pomiarów to niezbędna cecha kwalifikująca sprzęt firmy HBM do zastosowania we wszystkich liczących się w Europie laboratoriach certyfikujących i kalibrujących systemy pomiarowe.