Wzorcowanie czujnika sily

Czujniki wagowe i elektronika ważąca dla przemysłu spożywczego

Produkcja żywności polega na wydajności przy jednoczesnym spełnieniu wymagań klientów oraz krajowych i międzynarodowych norm higieny. Coraz większego znaczenia nabiera świeżość i trwałość. Higieniczne środowisko produkcyjne to absolutny warunek. Niezależnie od tego, czy chodzi o dozowanie, napełnianie czy mieszanie, przemysłowa obsługa żywności idzie w parze z niezawodną, przyjazną dla użytkownika technologią i sprzętem, który jest łatwy do czyszczenia.
HBK jest członkiem European Hygienic Engineering and Design Group (EHEDG) i aktywnie uczestniczy w podnoszeniu standardów higieny w przemyśle spożywczym. Nasze portfolio obejmuje dwa platformowe przetworniki wagowe z certyfikatem EHEDG, przeznaczone do integracji w środowiskach wymagających higieny. 
Ponadto czujniki wagowe i elektronika HBK sprawdzają się m.in. w optymalizacji procesów ważenia kontrolnego czy dozowania. Dzięki dopasowaniu przewodów, akcesoriów i rozwiązań programowych Hottinger Brüel & Kjær można łatwo zrealizować kompletne rozwiązanie pomiarowe przy użyciu elementów z jednego źródła.

Zalety komponentów wagowych HBK

Łatwe do czyszczenia

  • Rozwiązania dla różnych wymagań higienicznych
  • Obudowa bez narożników i krawędzi
  • Przemyślane projekty wszystkich komponentów łącznie z akcesoriami

 Trwałe i wytrzymałe

  • Stopień ochrony IP68/69K
  • Hermetycznie zamknięte czujniki
  • Wykonane ze stali nierdzewnej

 Elastyczne i wydajne

  • Oferta produktów obejmujące szeroki zakres obciążalności
  • Analogowe i cyfrowe przetworniki wagowe
  • Specjalistyczna elektronika i oprogramowanie

Idealny przetwornik wagi do zastosowań w przemyśle spożywczym
Podobnie jak inne sektory, przemysł spożywczy przechodzi coraz większą transformację w kierunku automatyzacji. Procedury czyszczenia są również często zautomatyzowane, nakładając specjalne wymagania na instalacje i komponenty, ponieważ należy unikać ich demontażu.

Łatwe do czyszczenia - bez narożników i krawędzi
Przestoje maszyn i związane z nimi koszty można zredukować tylko wtedy, gdy wszystkie istotne elementy w zakładzie są łatwe do czyszczenia. Obudowa ze stali nierdzewnej, zaprojektowana bez ostrych narożników i krawędzi, zapobiega zanieczyszczeniu. Płyny po prostu spływają i nie pozostawiają śladów tak jak w przypadku przetworników tensometrycznych PW25, PW27, PW27A, PW37P i Z6R.Łatwy do czyszczenia przetwornik wagiZ6 typu belka zginana


PW37P
Certyfikowany przez EHEDG platformowy przetwornik wagi PW37P

Szczególnie higieniczne: przetworniki wagowe z certyfikatem EHEDG
Certyfikat EHEDG i stopień ochrony IP68/IP69k sprawiają, że czujniki tensometryczne serii PW27A i PW37P są idealne do napełniania, pakowania lub ważenia artykułów spożywczych. Inne korzyści dla użytkownika to wbudowane zabezpieczenie przed przeciążeniem (PW27A), standardowe wymiary i dołączona wtyczka ułatwiająca instalację (PW37P).

FIT7A digital load cell
Cyfrowy przetwornik wagi FIT7A

Zwiększ produktywność dzięki cyfrowym przetwornikom tensometrycznym
Internet Rzeczy umożliwia przemysłowi spożywczemu i opakowaniowemu osiągnięcie znacznego wzrostu wydajności i produktywności. Oprócz uproszczonej obsługi, cyfrowa technologia ważenia oferuje w szczególności ogromne możliwości szybkiego i precyzyjnego określania ilości oraz przetwarzania danych pomiarowych z dużą prędkością, co może prowadzić do dużych oszczędności w zastosowaniach ważenia dynamicznego.

Elektronika doskonale uzupełniająca łańcuch pomiarowy
Aby wdrożyć inteligentne rozwiązania ważenia, łańcuchy pomiarowe potrzebują najnowszych interfejsów, filtrów i algorytmów, a także szybkiej i niezawodnej transmisji danych oraz diagnostyki z rozdzielczością umożliwiającą legalizację. Elektronika wagowa HBK jest również łatwa w użyciu dzięki kompatybilnemu z siecią oprogramowaniu komputerowemu lub zintegrowanym web-serwerom.

Szybkie i łatwe połączenie ze światem cyfrowym
Cyfrowa elektronika przetwornika PAD oferuje niedrogie wejście w świat cyfrowy typu plug-and-play i może być instalowana w pobliżu czujnika lub w szafie sterowniczej. Obudowa ze stali nierdzewnej chroni przed cieczami i brudem. PAD można wygodnie zintegrować z różnymi systemami za pośrednictwem interfejsów RS485 i CANopen.

PAD Digital Transducer Electronics
PAD - cyfrowa elektronika przetwornika

Komunikatywny, przyszłościowy i zgodny z EHEDG
Elektronika czujnika DSE nadaje się do bardzo dynamicznych, zautomatyzowanych aplikacji ważenia i automatyki. Posiada interfejsy PROFINET i EtherCAT, intuicyjny interfejs wbudowanego web-serwera i może być instalowany i uruchamiany z rekordową szybkością. Higieniczna konstrukcja, wysoka dokładność i transmisja do 2000 zmierzonych wartości na sekundę to dodatkowe korzyści.

DSE sensor electronics with Industrial Ethernet
DSE elektronika czujnika z przemysłowym Ethernetem

Terminale wagowe: wydajne i solidne oraz wszechstronne rozwiązanie
Terminale wagowe WTX nadają się do zastosowań statycznych, dynamicznych i legalizowanych, mają przyjazne dla użytkownika kolorowe wyświetlacze i można je szybko skonfigurować za pomocą bezpłatnego oprogramowania PanelX. 
WTX110 jest preferowany w branżach o ścisłych wymaganiach higienicznych i nadaje się również do czujników cyfrowych, podczas gdy WTX120 ma interfejsy sieciowe jak m.in Ethernet przemysłowy. 

HBM WTX110 and 120
Terminale wagowe WTX110 I WTX120

Elastyczne rozwiązania oprogramowania
Oprogramowanie ułatwia konfigurację, użytkowanie i rozwiązywanie problemów z używanymi czujnikami i wzmacniaczami. Należy skoncentrować się na elastyczności, łatwej łączności i przyjazności dla użytkownika, a także przydatności do danego zastosowania.

Oprogramowanie PanelX dla układów ważących
PanelX oferuje wygodny sposób parametryzacji produktów HBK i posiada intuicyjny interfejs użytkownika, specjalnie dostosowany do wymagań aplikacji ważenia.
Oprócz sprawdzonego oprogramowania PanelX, firma HBK opracowała różne innowacyjne rozwiązania programowe do wizualizacji, parametryzacji, gromadzenia danych pomiarowych i serwisu swojej elektroniki przemysłowej i wagowej takie jak: interfejsy API, aplikacje lub web-serwery.