Ethercat

Komponenty pomiarowe HBM

Nowa elektronika ważąca dla wymagających aplikacji sterowania procesem, nawet w ciężkich warunkach otoczenia.
Aplikacje napełniania i pomiaru w trudnych warunkach stawiają wysokie wymagania komponentom wagowym. Obecnie HBM zaprezentowało na rynku cyfrową elektronikę przetwornika (seria PAD) do sterowania tymi aplikacjami. Seria PAD posiada obudowę ze stali nierdzewnej i osiąga klasę szczelności do IP68/IP69K. Układ ten w sposób niezawodny dokonuje cyfryzacji sygnału z analogowych przetworników tensometrycznych wagi lub przetworników siły nawet w najtrudniejszych warunkach otoczenia. Również inne wymagające aplikacje procesowe z użyciem przetworników bazujących na technologii tensometrycznej mogą być implementowane za pośrednictwem serii PAD. Cała seria tych produktów została zatwierdzona do użycia w legalizowanych układach pomiarowych. W zależności od wymagań klienta, dostępne są warianty z przygotowanym przewodem przyłączeniowym czujnika (opcjonalnie jako wersja aseptyczna) lub rozwiązanie typu wtyczka/gniazdo, które zapewnia możliwie największą elastyczność w zastosowaniu z przetwornikami wagi lub siły. Rodzina układów PAD oferuje zintegrowane przetwarzanie sygnału pomiarowego, w tym możliwość ustawienia filtra, również w sposób automatyczny oraz dwa zintegrowane we/wy sterujące. W zależności od potrzeb, seria PAD może być skonfigurowana z interfejsem RS485 lub CANOpen, który również pozwala na analizę i zdalny dostęp sieciowy.
Dla aplikacji dynamicznego ważenia w trudnych warunkach otoczenia, firma HBM Test and Measurement (HBM) prezentuje cyfrową elektronikę przetwornika o nazwie: PAD.
Pomiar momentu i prędkości obrotowej z funkcją spajania dla PROFINET i EtherCAT.
Wraz z elastycznymi modułami interfejsowymi  - TIM-EC dla EtherCAT i TIM-PN dla PROFINET - firma HBM oferuje dwa narzędzia do cyfrowego transferu sygnałów momentu i prędkości obrotowej, upraszczając połączenie różnych sieci razem.
TIM-PN i TIM-EC charakteryzują się szybkim transferem danych o niskim czasie zwłoki, co powoduje, że stają się idealne dla wysoce dynamicznych pomiarów. Moment, prędkość obrotowa, kąt obrotu i moc mogą być zbierane precyzyjnie i integrowane w czasie rzeczywistym bez strat w systemach sterowania i automatyki. Podobnie jak moduł interfejsowy momentu TIM-EC dla sieci EtherCAT, również TIM-PN dla PROFINET zapewnia funkcję spajania, zwaną również interkomunikacją lub komunikacją TIM-to-TIM. To umożliwia integrrację przetwornika momentu w niezależnych sieciach przemysłowych Ethernet celem zapewnienia komunikacji w czasie rzeczywistym pomiędzy różnymi sieciami (PROFINET i EtherCAT). Dzięki temu wartości mogą być optymalnie zaadaptowane do odpowiedniego zagadnienia pomiarowego niezależnie od siebie. Moduły mogą być używane w systemach automatyki i sterowania bazujących na sieci, na przykład w stanowiskach testowych silników elektrycznych i spalinowych, skrzyń biegów, pomp i kompresorów.
Niezawodność dla ważenia dynamicznego w trudnych środowiskach.
Całkowicie przekonstruowany cyfrowy przetwornik wagi firmy HBM dla aplikacji napełniania i pomiarowych dostarcza pewne wartości zmierzone nawet w najtrudniejszych warunkach otoczenia.
Cyfrowe przetworniki wagi dla aplikacji napełniania i pomiarowych są narażone na wyjątkowo trudne warunki otoczenia jak długotrwała wilgoć np. w przemyśle produkcji i przetwórstwa spożywczego. Teraz firma HBM - specjalista w technologii ważenia oferuje całkowicie przekonstruowany cyfrowy przetwornik tensometryczny wagi aby spełnić te wymagania. Wraz ze swym hermetycznie uszczelnionym korpusem wykonanym ze stali nierdzewnej, FIT5A jest dostępny w klasie szczelności IP68 i IP69K. Przetwornik wagi posiada zintegrowany ochronę przeciw-przeciążeniową umożliwiającą mu osiągnąć graniczne obciążenia na poziomie 1000%. FIT5A może być legalizowany zgodnie z normą OIML R60 i gwarantuje niezawodne wyniki pomiaru w aplikacjach legalizowanych. Cyfrowy przetwornik tensometryczny wagi FIT5A jest dostępny w różnych wersjach o maksymalnych nośnościach do 50kg. Wersja rozszerzona jest w stanie sterować całym procesem porcjowania bez dodatkowego sterownika PLC. Zintegrowana elektronika dostarcza wydajne filtry, parametry dla przepływu zgrubnego i dokładnego i samouczący algorytm, który redukuje czas dozowania do minimum. Szeroki zakres parametrów dla regulacji, procesów porcjowania/napełniania i wiele innych może być wygodnie ustawiony z użyciem oprogramowania PanelX, dostępnego bezpłatnie.