Nowy odmieniony przetwornik sily kmrplus

Nowy, odmieniony czujnik w postaci podkładki KMR+

Nowy czujnik w postaci podkładki KMR+, skutecznie rozwiązuje zadania pomiaru siły w środowiskach produkcyjnych i jest szczególnie przydatny w zadaniach monitoringu. Pomaga również w niezawodnym wykonywaniu niezliczonych zadań pomiarowych w procesach rozwoju i testowania komponentów. W przeciwieństwie do zwykłych podkładek siłowych wykorzystujących kryształy piezoelektryczne, KMR+ jest zbudowany w oparciu o tensometry (SG). Dzięki temu jest wolny od dryftu i optymalnie nadaje się do długotrwałych zadań monitoringu, w których zerowanie nie jest możliwe, takich jak monitorowanie połączeń śrubowych w turbinach wiatrowych lub przy budowie torów.
Przetwornik jest hermetycznie zamknięty, posiada specjalnie zaprojektowane wejście kablowe i jest wyposażony w wodoodporny i olejoodporny przewód. Dzięki temu spełnia klasę ochrony IP68 i nadaje się do użytku na zewnątrz lub w komorach klimatycznych. Aby ułatwić użytkownikowi integrację czujnika, można go zamówić z różnymi długościami przewodu do 12 m. 
Oferowany jest również montaż wtyczek, co eliminuje potrzebę przedłużania kabli podatnych na błędy lub prac lutowniczych na miejscu instalacji.
KMR+ jest dostępny w 11 różnych nośnościach od 20kN do 2MN, z otworem centralnym zaprojektowanym dla rozmiarów gwintów od M6 do M42. W celu zagwarantowania równomiernego obciążenia przetwornika, a tym samym powtarzalności nawet w niesprzyjających warunkach montażowych, w zakresie dostawy znajdują się dwie utwardzone, precyzyjnie wykonane podkładki dociskowe.