Zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin przez monitorowanie pracy silników okrętowych

Optymalizacja zużycia paliwa i emisji spalin poprzez monitorowanie pracy silników okrętowych


  • Nowy przetwornik momentu obrotowego T40MC precyzyjnie zbiera dane pomiarowe i pomaga stworzyć optymalne warunki pracy silników okrętowych
  • Przetwornik jest skomunikowany bezpośrednio ze złączem transmisji danych, niewymagającym specjalnych systemów montażu
  • T40MC to produkt z certyfikatem morskim

Nowy, precyzyjny przetwornik momentu obrotowego T40MC firmy HBM pobiera informacje o rzeczywistym obciążeniu wynikającym z pracy układu napędowego statku który określa się poprzez pomiar momentu obrotowego. Ma to zasadnicze znaczenie dla redukcji emisji i oszczędności paliwa, na przykład w silnikach dwupaliwowych lub gazowych, a także minimalizacji czasu przejścia przy przełączaniu z jednego źródła paliwa lub energii na inne. Instalacja T40MC nawet w istniejących silnikach okrętowych jest mało skomplikowana ze względu na skromne wymagania dotyczące przestrzeni montażowej: przetwornik można łatwo zamontować w sprzęgle.

Przetworniki momentu obrotowego HBM dla przemysłu morskiego spełniają wysokie wymagania dotyczące stosowania na statkach i posiadają certyfikat morski. Dostępne są również wersje dopasowane o potrzeb  klienta przetwornika momentu obrotowego T40MC.

Cechy szczególne:

  • Klasa dokładności: 0,15
  • Integracja z istniejącymi statkami o ograniczonych wymaganiach instalacyjnych
  • Produkt z certyfikatem morskim (DNV-GL, ABS, BV, KR, CCS, RINA, Ice Class BV1A)
 
Produkt stworzony do modernizacji istniejących statków.
Dzięki możliwości implementacji tego momentomierza bezpośrednio na sprzęgle, nie ma potrzeby przebudowy siłowni okrętowej. Niezwykle sztywna konstrukcja czujnika zapewnia wysoką odporność i brak negatywnego wpływu wibracji podczas pomiarów na morzu.  Zawiera on kompletny zestaw ale również możliwość rozbudowy o wyjścia analogowe i cyfrowe zapewniając łatwą integrację z systemami sterującymi. Powyższe argumenty potwierdzają że momentomierz T40MC wspomaga łatwą i wygodną modernizację istniejących statków.

Precyzyjny.
Ten najnowszy produkt HBM z zakresu pomiaru momentu obrotowego zapewnia bezpośredni pomiar momentu do 125 kN · m, gwarantując przy tym bardzo dokładny sygnał pomiarowy. kalibrowany jest zgodne z normą krajową.  Redukuje zużycia paliwa i emisję spalin poprzez stworzenie optymalnych warunków pracy w silnikach okrętowych.

Niezawodny.
Dzięki innowacyjnej technologii bezkontaktowej transmisji sygnałów pomiarowych, użytkowanie powyższego momentomierza jest w 100% bezobsługowe. Szybka kontrola i regulacja zapewniająca bardzo niskie opóźnienie sygnału a parametry są zachowywane nawet w przypadku awarii zasilania. HBM gwarantuje zmniejszenie kosztów serwisowych dzięki długiej żywotności produktu i skróceniu czasu przestojów w związku z konserwacją przetwornika.