Group genesis highspeed

Produkty GENESIS High Speed


Rodzina produktów Genesis HighSpeed dostarcza wyjątkowych rozwiązań w zakresie akwizycji danych na najwyższym poziomie technologicznym.
HBM wprowadziło do swojej oferty nową linię produktów o nazwie: Genesis HighSpeed przeznaczoną do szybkiej akwizycji i zapisu danych. Nowa rodzina produktów udoskonala rozwiązania HBM w zakresie badań i pomiarów poprzez rozszerzenie zakresu mierzonych częstotliwości i dostarcza pełen zakres oprzyrządowania o najwyższej jakości i zaawansowaniu technicznym w zakresie akwizycji danych.
Produkty Genesis HighSpeed są przeznaczone dla aplikacji w zakresie wysokich i ultra wysokich prędkości pomiaru i dostarczają technologię pomiarową wykorzystywaną np. w badaniach strukturalnych, balistycznych, lotniczych i elektrycznych. Rozwiązania Genesis HighSpeed idealnie uzupełniają istniejącą gamę produktów firmy - teraz firma HBM może dostarczyć swojej klienteli kompletne rozwiązania łańcuchów pomiarowych pochodzące z jednego źródła: wytrzymałe czujniki, zbudowane zgodnie ze sztuką przetworniki pomiarowe, wydajne przyrządy do akwizycji danych i światowy lider w oprogramowaniu do szybkiej akwizycji danych - Perception. Ten intuicyjny program uzupełnia istniejącą ofertę oprogramowania firmy HBM - przeznaczonego do analizy danych i wytrzymałości produktów.
Produkty Genesis High Speed umożliwiają wyjątkowo wysokie częstotliwości próbkowania od 100kS/s (tysięcy próbek/s) do 100MS/s (milionów próbek/s). Bazujące na platformach modułowych, wszystkie systemy mogą być skonfigurowane dokładnie wedle potrzeb konkretnej aplikacji, czy to w postaci pojedynczych kanałów, czy też ich tysiąca. Seria GEN DAQ składa się z szerokiego wachlarza mocnych i przenośnych rozwiązań: platform akwizycji i zapisu danych charakteryzujących się użytymi do ich budowy najnowocześniejszymi technologiami łącznie z modułami mocy i modułami izolowanymi umożliwiającymi działania w aplikacjach wysokich napięć.

EASYswitch
Firma HBM przedstawia nowy kontroler przebiegu procesu produkcyjnego o nazwie EASYswitch. Ten nowo opracowany układ umożliwia tworzenie spójnej dokumentacji dotyczącej danych zbieranych podczas produkcji lub w laboratoriach w trakcie statystycznej kontroli parametrów układów łącznikowych. Proponowany system najczęściej znajduje zastosowanie w przemyśle elektrotechnicznym w układach kontroli jakości elementów łącznikowych wykonywanych na potrzeby głównie przemysłu motoryzacyjnego, jak również przy wykonywaniu łączników dla urządzeń cechujących się wysoką jakością. Wraz z możliwością wprowadzenia 1000 programów pomiarowych, zaimplementowanymi odpowiednimi kryteriami obróbki danych rejestrowanych przy kontroli tego typu urządzeń jak wyłączniki, przełączniki oraz wewnętrznym oprogramowaniem analizującym i sterującym, układ EASYswitch umożliwia zebranie parametrów testowych różnych kontrolowanych elementów łącznikowych w jedną spójną całość umożliwiającą pewną kontrolę jakości.
EASYswitch dostarcza wszystkich niezbędnych funkcji dla pełnego sterowania za pomocą monitorowania charakterystyk siła-przemieszczenie lub moment-kąt obrotu i umożliwia przetestowanie i udokumentowanie do pięciu cykli łączeniowych za jednym razem.
Zdarzenia przełączeń są kontrolowane za pomocą zintegrowanych wejść cyfrowych podczas gdy krzywe pomiarowe i zdarzenia są zapisywane i przetwarzane. Wyniki przetwarzania typu OK / NOK sterują produkcją i pomagają zminimalizować czasy przestojów, a układ przełączników alarmowych monitoruje proces celem zapewnienia optymalnej ochrony maszyny. Dzięki konstrukcji zaprojektowanej w celu zintegrowania z systemem FASTpress firmy HBM, układ EASYswitch umożliwia konfigurowanie najróżniejszych sekwencji testowych.
Dodatkowo dostępne są: oprogramowanie przeznaczone dla użytkownika - EASYsetup oraz do analizy statystycznej i zapisywania parametrów procesu - EASYteach.
Biblioteka programów udostępniana przez firmę HBM w postaci produktu MP85A Toolkit umożliwia użytkownikom zastosowanie własnych interfejsów oraz zintegrowanie ich z układem wizualizacji pracy maszyny, jak i kontrolą procesu.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej http://www.hbm.com/production.

espresso DAQ
W ostatnim czasie oferta firmy HBM została poszerzona o nowy wzmacniacz pomiarowy o nazwie espressoDAQ bazujący na interfejsie USB. Oprócz swojego małego rozmiaru i niewysokiej ceny, moduły opracowane przez specjalistów w branży technologii pomiarowych oferują wysoką jakość i osiągi, np. technologię częstotliwości nośnej i przetwornik A/C o rozdzielczości 24bit. Poszczególne moduły mogą być bezpośrednio zasilane napięciem ze złącza USB - w tym wypadku nie jest konieczne użycie oddzielnego zestawu zasilającego.
Kilka wzmacniaczy pomiarowych może być podłączonych do jednego koncentratora USB i tym samym mogą tworzyć w pełni zsynchronizowany system pomiarowy. Wzmacniacze pracują z zachowaniem funkcji "plug & measure". Dzięki temu użytkownik może uzyskać wyniki pomiaru wyjątkowo szybko. Dodatkowym atutem jest złącze RJ45 do podłączenia przetwornika, które może być wykonane bezpośrednio na miejscu instalacji. Dodatkowo, wzmacniacze pomiarowe espressoDAQ obsługują również system TEDS (Transducer Electronic Data Sheet)., umożliwiający prostą i szybką konfigurację szerokiej gamy typów przetworników. Moduły dostarczane są w komplecie z prostym w obsłudze oprogramowaniem, specjalnie stworzonym na potrzeby nowej rodziny espressoDAQ służącym do konfiguracji, akwizycji danych i wizualizacji. Użytkownik musi wykonać jedynie kilka kroków aby uzyskać wynik pomiaru. Zmierzone dane mogą również być eksportowane z użyciem najbardziej popularnych formatów. Dzięki łatwej obsłudze i wysokim osiągom, system USB wkracza na teren technologii pomiarowej. Platforma espressoDAQ przejmuje wszystkie zalety pasma technologii USB High Speed. Aplikacje przenośne mogą być zrealizowane poprzez bezpośrednią pracę ze wzmacniaczem pomiarowym. System akwizycji danych espressoDAQ spełnia standardy jakościowe oferowane przez firmę HBM. System jest skierowany do inżynierów zajmujących się badaniami w terenie, jak również początkującym użytkownikom w branży pomiarowej chcącym łatwo i szybko osiągnąć wyniki pomiaru.
Praktycznie wszystkie mierzone wielkości mogą być sprawnie zarejestrowane przy pomocy różnych modułów tworzących rodzinę wzmacniaczy espressoDAQ. Dodatkowo ponad indywidualnie konfigurowane wejścia prądowe lub napięciowe, możliwy jest również pomiar z użyciem tensometrów, zarówno w układzie pół- lub pełnego mostka jak również podłączenie wszystkich typów termopar. Wejścia modułu (cztery lub osiem w zależności od typu) są elektrycznie izolowane indywidualnie od siebie. Dzięki temu, że każdy kanał posiada własny konwerter A/C możliwy jest w pełni zsynchronizowany pomiar na kilku kanałach jednocześnie. Typowe aplikacje kompaktowych modułów - espressoDAQ można znaleźć na przykład w sektorze serwisu, gdzie pomiary mogą być przeprowadzone łatwo i szybko przy użyciu laptopa i małego modułu pomiarowego. Moduły espressoDAQ są idealnie dopasowane do aplikacji w których większe systemy akwizycji danych byłyby zbyt skomplikowane i drogie.