Momentomierz tor t22-200nm

Przetwornik momentu obrotowego T22

Przetwornik momentu obrotowego T22 firmy HBM dla znamionowych zakresów momentu od 0.5 Nm do 1 kNm jest szczególnie efektywnym modelem czujnika pomiarowego pod względem niskich kosztów użycia i jednocześnie cechuje się szerokim zakresem zastosowań.
Przetwornik momentu T22 był jak dotąd dostępny dla znamionowych wartości momentu do 1kNm, a teraz pokra również małe wartości momentów znamionowych takie jak: 0.5Nm, 1Nm i 2Nm.
Przetwornik gwarantuje maksymalną elastyczność w zastosowaniach laboratoryjnych i stanowiskach testowych umieszczonych na końcu linii produkcyjnej oraz aplikacjach, które wymagają niskich momentów jak np. w badaniach medycznych, materiałowych i stanowiskach testowych łożysk.
Przetwornik momentu T22 jest szczególnie efektywnym kosztowo przetwornikiem, gdyż z uwagi, że jest już fabrycznie wyposażony w zintegrowaną elektronikę, nie wymaga użycia dodatkowego wzmacniacza i jest jednocześnie bezobsługowy. Użytkownicy korzystają z faktu, że do integracji przetwornika potrzebne są jedynie minimalny nakład czasu i kosztów potrzebnych do właściwej integracji przetwornika w maszynie.
Układ jest wyposażony w dwa analogowe wyjścia zarówno napięciowe, jak i prądowe, co również ułatwia i uelastycznia jego zastosowanie. Dzięki swojej konstrukcji w formie wałka ułożyskowanego w swojej obudowie, przetwornik T22 jest idealnie dopasowany zarówno do dynamicznego i statycznego pomiaru momentu na elementach obrotowych jak i nie obracających się.