Precyzja w wazeniu pw15ahy

Przetwornik wagi PW15AHY

Nowy platformowy przetwornik wagi PW15AHY od HBM z maksymalną rozdzielczością do 25 000 działek.
  • Klasa dokładności C3 (wielozakresowy), Y = 25 000
  • Zakres znamionowy od 10 do 100 kg
  • Stopień ochrony IP68 / 69k, obudowa metalowa
Wysoka rozdzielczość
HBM rozszerzył swoją ofertę certyfikowanych przetworników wagi dla handlu w standardowych wymiarach SP4. 
Nowy platformowy czujnik wagowy PW15AHY ma stosunek minimalnego interwału weryfikacji (Y) do 25 000 i umożliwia procesy ważenia w najwyższej możliwej rozdzielczości. Dzięki tak dużej ilości dostępnych działek pomiarowych gwarantującymi jakość możemy zbudować legalizowaną wagę o klasie dokładności C3 na pełnym zakresie pomiarowym czujnika, lub tylko na jego części. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza przy ciężkich konstrukcjach wag posadowionych na platformowym przetworniku.

Stabilność i bezpieczeństwo pomiaru
PW15AHY jest zwykle montowany w automatycznych systemach ważących w warunkach przemysłowych, w wagach sklepowych lub w innych aplikacjach o szerokim zakresie pomiarowym. Ten czujnik wagowy typu single point posiada solidny korpus pomiarowy ze stali nierdzewnej, poziom ochrony IP68 / IP69k, a także hermetyczną metalową obudowę. Zapewnia to wiarygodne wyniki pomiarów nawet w niesprzyjających warunkach lub gdy czujnik jest używany w obszarach o stale wysokim poziomie wilgotności. 
Podobnie jak inne przetworniki tensometryczne HBM, PW15AHY opiera się na technologii 6-przewodowej, gwarantując wysoką stabilność sygnału dzięki systemowi kompensacji zmian oporności wywołanych modyfikacją długości przewodów elektrycznych.

Wszechstronny i prosty w integracji
Platformowe przetworniki wagi PW15AHY wchodzą w skład rodziny przetworników wykonanych najczęściej z aluminium, a w tym przypadku ze stali kwasoodpornej. Terminem zamiennym, stosowanym do tej grupy produktów jest pojęcie "single point".
Oznacza ono możliwość montażu konstrukcji wagi platformowej (nawet o znacznej wadze i rozmiarach) na jednym takim czujniku. Wynika to ze specjalnej konstrukcji belki podwójnie zginanej, której charakterystyczny kształt otworu zapewnia redukcję skalarnej wartości momentu siły nacisku, przyłożonej w dowolnym punkcie platformy, do wartości siły tnącej odpowiadającej ciężarowi ważonego produktu. 
Przetwornik PW15AHY został zaprojektowany zgodnie ze standardowymi wymiarami specyficznymi dla branży, które znacznie ułatwiają integrację z istniejącymi systemami. Jest dostępny w czterech zakresach pomiarowych 10, 20, 50 i 100 kg. Posiada również wachlarz dostępnych akcesoriów ułatwiających montaż i dopasowanie produktu do każdego systemu pomiarowego.