Przetworniki fit7a do kontroli masy

Przetworniki FIT7A wykorzystywane przy kontroli masy produktów spożywczych

Przetworniki FIT7A wykorzystywane przy kontroli masy produktów spożywczych

Założona w 1936r francuska firma Fruitières Chabert nieustannie wprowadza innowacje i poszukuje nowych technologii, aby sprostać wymaganiom rynków międzynarodowych. 
Jedną z potrzeb stało się zoptymalizowanie każdego etapu produkcji flagowego produktu: sera Reblochon - w tym jego sortowania i ważenia - przed pozostawieniem go w piwnicy do dojrzewania. Celem jest ścisłe przestrzeganie specyfikacji PDO tego sera jako chronionego prawem produktu regionalnego, który wyróżnia się wieloma znakami jakości. 
Kontrolowana nazwa pochodzenia we Francji (Appellation d'Origine Contrôlée) również nakłada rygorystyczne wymagania, więc dostawcy technologii musieli być w stanie uwierzytelnić wszystkie certyfikaty niezbędne do krajowego i międzynarodowego eksportu jej produktów, przy jednoczesnym zachowaniu lokalnego know-how i z poszanowaniem dla tradycji. Dlatego konieczne było powołanie partnera, który byłby w stanie spełnić wszystkie wymagania związane z produkcją żywności w zakresie wydajności metrologicznej, niezawodności i wytrzymałości.
W rezultacie firma Chabert zwróciła się do Fine-Spect, firmy, która nie tylko specjalizuje się w dynamicznym sortowaniu, kalibracji i ważeniu, ale również ma doświadczenie w tworzeniu maszyn dla przemysłu rolno-spożywczego. 
Po ocenie potrzeb Fruitières Chabert, firma Fine-Spect stworzyła specjalistyczną wagę kontrolną, która zawiera cyfrowy czujnik wagowy FIT7A dostarczony przez HBM. Ten czujnik wagowy oparty jest na technologii tensometrycznej i oferuje niezrównaną wydajność w dziedzinie ważenia dynamicznego dla przemysłu spożywczego.
Jean Marc Dumont, założyciel Fine-Spect, wyjaśnia: "Musieliśmy znaleźć czujnik tensometryczny, który spełni nowe oczekiwania i specyfikacje rynku". 
Należą do nich:
  • reprezentowanie określonego poziomu metrologicznego;
  • szybkość działania, aby dostosować się do coraz wyższych prędkości pakowania;
  • długoterminowa wytrzymałość i niezawodność;
  • idealna szczelność i odporność na korozję, aby sprostać wymaganiom mycia pod wysokim ciśnieniem w przemyśle mleczarskim;
  • możliwość legalizacji;
  • kompatybilność ze standardowymi protokołami komunikacyjnymi używanymi w tej branży.
Pan Favre, dyrektor przemysłowy serowarni Chabert, mówi: "Ta instalacja będzie czasami poddawana ekstremalnym warunkom użytkowania, na przykład demontaż i codzienne czyszczenie za pomocą pary pod wysokim ciśnieniem zgodnie ze standardami przemysłu spożywczego. Dlatego ważne jest, aby sprzęt był solidny, a jednocześnie na najwyższym poziomie, aby nasi technicy nie mieli kłopotu z szybkim rozwiązywaniem problemów. Prace wykonane przez Fine-Spect przy użyciu przetworników FIT7A firmy HBM są źródłem skuteczności i sukcesu".
Dla Fruitières Chabert decydująca jest indywidualna masa produktów. W ten sposób maszyna sortująca oddziela produkty o nieodpowiedniej wadze i daje serowarowi dokładny przegląd dziennej produkcji. Dokładna znajomość masy sera poprodukcyjnego jest również wskaźnikiem procesu odwadniania i umożliwia kontrolę jego wydajności.