Specjalistyczne tensometry kfu do temperatur do 350 ° c

Specjalistyczne tensometry KFU do temperatur do 350 ° C

HBM Test and Measurement (HBM) rozszerza swoją ofertę tensometrów elektrooporowych o serię KFU, która może być stosowana w ekstremalnie wysokich temperaturach do +350 ° C.

  • HBM rozszerza swoją gamę tensometrów o serię KFU dla temperatur do 350 ° C.
  • Idealnie nadaje się na przykład do pomiaru odkształceń w autoklawach lub wymagających środowiskach ze względu na obecność pary o wysokiej temperaturze.
  • Tensometry wysyłane są w zestawie z kablem o długości 1 m.


Tensometry KFU są dostarczane z kablami o długości 1 m odpornymi na wysokie temperatury. Dostępne są drabinki pomiarowe  o długości 2 mm i 5 mm, jak również inne wersje, takie jak: rozety liniowe, typu T (z dwiema drabinkami pomiarowymi) lub typu R (z trzema drabinkami pomiarowymi), w zależności od wymagań aplikacji. Ponadto czujniki tensometryczne KFU posiadają wersje produktu dostosowane parametrami do współpracy ze stalą ferrytyczną, stalą austenityczną i aluminium.


Specjalistyczne czujniki do pomiarów odkształceń w autoklawach lub środowiskach z parą o wysokiej temperaturze.

Typowe zastosowania obejmują pomiary odkształceń w autoklawach lub środowiskach w których obecna jest para. Tensometry mogą być używane w wysokich temperaturach przez określony czas; w 350 ° C można je stosować przez 72 godziny lub w 300 ° C przez 360 godzin.


Rozpocznij współpracę z Kyowa Electronic Instruments

Tensometry serii KFU to pierwsze produkty wyprodukowane przez HBM we współpracy z japońskim producentem Kyowa Electronic Instruments. HBM dodał tę serię do swojej standardowej gamy produktów. Ta współpraca dwóch liderów technologii pomiarowej umożliwiła HBM uzupełnienie swojej gamy produktów o dodatkowe, wyjątkowe czujniki, takie jak te o bardzo wysokich temperaturach i zaoferowanie ich klientom w przyszłości.


Aplikacja tensometrów KFU

Trudne warunki pracy wymagają specjalnych środków do aplikacji tensometrów. W naszej ofercie dostępne są dwa kleje. Maksymalna temperatura 350 ° C dotyczy tylko okablowanych czujników tensometrycznych i akcesoriów. HBM oferuje klej EP310N, który nadaje się do zastosowań do 310 ° C. Do pracy w wyższych temperaturach (do 350 ° C), proponujemy klej PI32 firmy Kyowa Electronic Instruments Co., LTD. (Japonia).


Akcesoria instalacyjne czujników KFU

Kabel do pracy w  ekstremalnych temperaturach dla mierników odkształcenia KFU, składa się z trójpokrętkowego skręconego kabla i ma powłokę z ceramiki poliimidowej. Może być stosowany do wewnętrznego łączenia mostków tensometrycznych lub do stykania się z tensometrem poprzez terminal lutowniczy. Tensometry KFU są zawsze dostarczane w wersji okablowanej bez potrzeby stosowania padów lutowniczych. W przypadku specjalnych zastosowań, które wymagają użycia zakładek lutowniczych w regionach o bardzo wysokiej (do 350 ° C) lub niskiej (-196 ° C) temperaturze, ten produkt jest właściwym wyborem.