Wykorzystanie czujnikow w budownictwie miejskim

Wykorzystanie czujników w budownictwie miejskim

Czujniki wagowe HBM podają dokładną datę ważenia gleby podczas budowy metra
Przestrzeń podziemna, jako istotny zasób naturalny miasta, znalazła wiele zastosowań w krajach rozwiniętych. Wraz z przyspieszonym rozwojem gospodarki Chin, szerokie zainteresowanie wzbudziło tworzenie i wykorzystywanie przestrzeni podziemnej. Coraz popularniejsze staje się tworzenie miejskich konstrukcji podziemnych.
Dla podziemnego ruchu kolejowego Chiny po raz pierwszy zbudowały podziemną kolej w 1965 roku i jak dotąd wiele dużych miast, takich jak Pekin, Szanghaj, Tianjin, Kanton, Nanjing, Shenzhen, Suzhou, Wuhan i Hangzhou zbudowało część metra. Budowa metra w Chinach weszła w nowy etap szybkiego rozwoju.
W jaki sposób dynamicznie rozwijające się mega miasta można przekształcić w miejsce do życia dla miliardów ludzi? To pytanie jest jednym z głównych, globalnych wyzwań. Zastosowanie technologii pomiarowej i technologii czujników odgrywa kluczową rolę w poprawie infrastruktury w tych miastach. Na przykład przy budowie metra w chińskim mieście Nanning, zamieszkałym przez 6 milionów mieszkańców: przetworniki wagi HBM zapewniają ciągłe bezpieczeństwo podczas budowy metra.

Zagadnienia przy budowie metra
W przypadku projektów budowy metra prawdopodobieństwo wypadku osiadania powierzchni jest dość wysokie. Na przykład podczas budowy 1 linii metra w Shenzhen wypadki związane z osiadaniem powierzchni stanowiły 25% wszystkich wypadków w całym okresie budowy. Do wypadku doszło w śródmieściu Shenzhen, co spowodowało poważne oddziaływanie na pobliskie budynki i podziemne rurociągi, a także wpłynęło na postęp prac budowlanych i podniosło koszty projektu. Dlatego bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak kontrolować osiadanie powierzchni z harmonogramu procesu projektu i kosztów od strony bezpieczeństwa.
Jako stolica Regionu Autonomicznego Guangxi Zhuang, Nanning jest obecnie zaangażowane w projekty metra. Nanning Railway Transportation Group Co., LTD. zwrócił się do profesorów z Uniwersytetu Tongji o dostarczenie kompleksowego rozwiązania do monitorowania osiadania powierzchni poprzez obliczanie objętości wydobytej gleby z maszyny do drążenia tuneli osłonowych.
Po bardzo dokładnych badaniach Profesorowie doszli do wniosku, że aby kontrolować osiadanie powierzchni, ciężar wykopanej gleby musi być monitorowany w czasie rzeczywistym. HBM, jako lider technologii ważenia, zapewni klientowi niezbędne wsparcie przy projektowaniu sprzętu oraz analizie danych.

Zastosowanie przetworników wagi RTN
Rozwiązania oczujnikowania
Aby zapewnić dokładne dane ważenia gleby, firma HBM zaproponowała bardzo klasyczny czujnik - RTN.
Pierścieniowe przetworniki wagi RTN są dostępne z wyjątkowo wysokimi maksymalnymi udźwigami i zapewniają niezrównaną precyzję. W ramach projektu firma Sense Scale & System, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji niestandardowych urządzeń ważących, nawiązała współpracę z HBM, aby zaoferować kompleksowe rozwiązanie, w tym jak bezbłędnie podłączyć pojazd załadunkowy na placu budowy i bezprzewodowo przesyłać sygnał z wagi.
Chiński zespół HBM stworzył również oprogramowanie ułatwiające klientom otrzymywanie i analizę danych dotyczących masy. Mając na celu utrzymanie prawidłowego działania RTN przez długi czas, Sense opracował urządzenie buforowe i połączenie krzyżowe, aby chronić żywotność przetwornika wagi.
Aby zagwarantować ważność przychodzących danych, Sense wybrał AD103C i AED9101 od HBM, aby zagwarantować autentyczność danych i osiągnąć bezprzewodową transmisję przez RS485 do modułu Wi-Fi.
Chiński zespół HBM całkowicie zrozumiał wymagania klienta i dostosował oprogramowanie do gromadzenia danych, co znacznie zminimalizowało obciążenie klienta. Dzięki solidnej technologii, produktom o najwyższej jakości, wysokiej jakości usług i rozsądnym cenom od HBM, tradycyjny system ważenia stał się bardzo istotną częścią konstrukcji metra i zdobył uznanie i zaufanie klientów.

Produkty powiązane