Elektronika pomiarowa gen3i-c

Zakres aplikacji rejestratora danych GEN3i

Rejestrator danych GEN3i z rodziny Genesis HighSpeed może być używany w szerokim zakresie aplikacji zawierającym m.in. generatory, turbiny, silniki, elementy rozdziału energii, stanowiska do prób zderzeniowych, łączeniowych i komory wybuchowe. Dane pomiarowe z nawet 96 kanałów wejściowych są transferowane bezpośrednio do miejsca przechowywania (dysk stały SSD) z prędkościami do 200MB/s. Dostępnych jest 21 różnych kart akwizycji danych np. z bezpośrednim wejściem 1000V lub częstotliwościami próbkowania nawet do 100MS/s. Kompaktowe wymiary GEN3i powodują, że układ ten jest idealny do zastosowań mobilnych. Mocny uchwyt ułatwia transport urządzenia powodując równocześnie możliwość jego szybkiego użycia. Interfejs użytkownika w postaci ekranu dotykowego umożliwia intuicyjne, łatwe do opanowania sterowanie układem. Wszystkie funkcje przetwarzania danych mogą być uruchomione dotknięciem palca. Zintegrowany komputer PC z systemem operacyjnym Windows i pre-instalowanym oprogramowaniem Perception dają możliwość przemiany rejestratora danych w wydajny system akwizycji danych przy pomocy jednego przycisku. Produkty firmy HBM z rodziny Genesis HighSpeed są przeznaczone dla aplikacji w zakresie wysokich oraz ultra wysokich prędkości pomiaru i dostarczają technologię pomiarową wykorzystywaną np. w badaniach strukturalnych, balistycznych, lotniczych i elektrycznych. Rozwiązania Genesis HighSpeed idealnie uzupełniają istniejącą gamę produktów firmy - teraz firma HBM może dostarczyć swojej klienteli kompletne rozwiązania łańcuchów pomiarowych pochodzące z jednego źródła: wytrzymałe czujniki, zbudowane zgodnie ze sztuką, przetworniki pomiarowe, wydajne przyrządy do akwizycji danych i oprogramowanie do szybkiej akwizycji danych Perception. Produkty Genesis High Speed umożliwiają wyjątkowo wysokie częstotliwości próbkowania od 100kS/s (tysięcy próbek/s) do 100MS/s (milionów próbek/s). Seria GEN DAQ składa się z szerokiego wachlarza mocnych i przenośnych rozwiązań: platform akwizycji i zapisu danych charakteryzujących się użytymi do ich budowy najnowocześniejszymi technologiami łącznie z modułami mocy i modułami izolowanymi umożliwiającymi działania w aplikacjach wysokich napięć.
GEN3i udoskonala rozwiązania HBM w zakresie badań i pomiarów poprzez rozszerzenie zakresu mierzonych częstotliwości i dostarcza pełen zakres oprzyrządowania o najwyższej jakości i zaawansowaniu technicznym w zakresie akwizycji danych. Instalowane w GEN3i dedykowane oprogramowanie o nazwie Perception integruje sterowanie wieloplatformowym sprzętem, wyświetlanie na żywo, akwizycję danych, przegląd, analizę, generowanie raportu i export danych w jednym pakiecie. Najnowsza wersja programu dodaje możliwość analizy FFT online do rodziny produktów Genesis High Speed umożliwiając użytkownikom wizualizację sygnałów zarówno w dziedzinie czasu, jak i częstotliwości. Analiza FFT jest szczególnie użyteczna dla klientów, którzy właśnie rozpoczynają analizę w dziedzinie częstotliwości, ponieważ jest łatwa w użyciu i bardzo elastyczna. Dla przykładu, funkcję można jednym kliknięciem przełączyć z wyświetlania wyników pomiaru w dziedzinie czasu na wyświetlanie w dziedzinie częstotliwości. Podstawowa opcja FFT umożliwia wybór okienek o długości do 1 miliona próbek, czterech różnych filtrów i funkcji do analizy, takich jak FFT Spectrum, Auto Power Spectrum lub Power Spectral Density.
Perception dostarcza również bardzo użyteczne narzędzia konfigurowane przez użytkownika. Wtyczki programowe tworzone w CSI (Customer Software Interface) mogą być w pełni integrowane z interfejsem użytkownika, a tym samym specyficzne zadania aplikacji, również te zautomatyzowane mogą być dodane do całego przepływu zadań. Ścisła integracja ze środowiskiem Microsoft Office umożliwia użytkownikowi łatwy transfer tabeli, wskazań i wyników do Word lub Excel. Opatentowana przez HBM technologia StatStream umożliwia obsługę, przegląd i analizę dużych zestawów danych - dla przykładu: nawet 100Gigabajtów danych - w zaledwie dziesięć sekund. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć dostęp do danych i obrabiać je w czasie rzeczywistym podczas jednocześnie uruchomionego pomiaru.
Kolejna wersja oprogramowania Perception 6.60 dzięki nowym funkcjom zmiany indywidualnych ustawień użytkownika staje się jeszcze bardziej dla niego przyjazna. Wersja ta oferuje użytkownikom większą elastyczność dzięki funkcji, która umożliwia głównemu użytkownikowi adaptowanie oprogramowania do potrzeb innych użytkowników. To zapewnia przykładowo, że formuły do kalkulacji lub protokoły w arkuszu roboczym pozostają chronione i żadne niezamierzone zmiany nie zostaną w nich wprowadzone. Nowe Perception 6.60 jest dostępne w ośmiu wersjach językowych (język: angielski, niemiecki, francuski, chiński, japoński, koreański, rosyjski, portugalski) wraz z odpowiednią dokumentacją dla użytkownika. Języki te stanowią część instalacji oprogramowania i łatwo przełączyć się pomiędzy wersjami podczas pracy. Re-instalacja nie jest w takim wypadku konieczna.