Laserowa korekcja soczewek

Wzmacniacz PMX zapewnia precyzyjne i solidne pomiary do regulacji lasera Optic. Kanały obliczeniowe pozwalają na koordynację sił, zarówno przez wyjście analogowe jak i cyfrowe, oraz zabezpieczają przez przeciążeniem. Zastosowanie naszego sprzętu pomiarowego podnosi bezpieczeństwo i skuteczność operacji.

Realizacja:

Laserowa korekcja soczewek 3m
Laserowa korekcja soczewek 2m
Laserowa korekcja soczewek 4m
Laserowa korekcja soczewek 1m.jpg

 

Przykłady wykorzystanych produktów:


S2M

1-CATMAN-AP

PMX

P3 Top Class

 

Lasery okulistyczne: z dokładnością do mikrometra

W operacjach z laserami okulistycznymi nie może być błędów: z tego powodu technologia pomiarowa zastosowana w aplikacji musi spełniać specjalne kryteria.

Precyzja to pierwszy obowiązek w operacjach laserowych na oku

Producent TECHNOLAS Perfect Vision ufa niezawodności wzmacniacza PMX firmy HBM w swoich urządzeniach, ponieważ system ten konsekwentnie zapewnia dokładne wartości pomiarowe. Dzięki temu każde nacięcie lasera oka jest wykonywane w dokładnym położeniu i na prawidłowej głębokości.

Operacja oka trwa tylko kilka minut. Lekarz nie musi używać ostrza. Pacjent może wstać zaraz po zabiegu i wrócić do domu. Wzrok pacjenta jest przywracany szybko i bez bólu, a okulary do czytania można schować do szuflady.

Operacje LASIK są obecnie wykonywane w Niemczech ponad 120 000 razy w roku. Laser ekscymerowy może być stosowany zarówno w leczeniu krótkowzroczności, jak i dalekowzroczności, a także skrzywienia rogówki, a nawet dalekowzroczności związanej z wiekiem.

Zastosowane technologie obejmują laser ekscymerowy TECHNOLAS® TENEO ™ 317 oraz platformę lasera femtosekundowego VICTUS® od producenta Technolas Perfect Vision, który należy do grupy BAUSCH + LOMB.

Jedną ze szczególnych cech VICTUS® jest to, że system może być używany prawie uniwersalnie. Oprócz szerokiego wachlarza zastosowań na rogówkę można również wykonać operacje zaćmy. Okuliści doceniają również jakość, z jaką mogą pracować. Wszystkie etapy operacji można doskonale wykonać laserem.

Podczas przygotowań do operacji LASIK ważne jest, aby VICTUS® zadziałał niezwykle precyzyjnie, ponieważ procedura ta stawia duże wyzwania dla technologii. Laser wycina mały kawałek rogówki oka, nazywany płatkiem. Następnie płatek jest zaginany, aby można było leczyć rogówkę przez otwór. Po operacji klapa jest ponownie składana. Działa zasadniczo jako naturalny plaster.

Rogówka ludzkiego oka ma zaledwie 0,5 milimetra grubości. Laser przecina górną piątą rogówkę na głębokość określoną przez chirurga z wyprzedzeniem µm, a następnie podąża za krzywizną rogówki poprzez nacięcie. W tym obszarze niezbędna jest duża dokładność - okulista zawsze musi mieć pewność co do dokładnej pozycji.

Tensometry zapewniają niezawodność

Niezawodny system czujników jest niezbędny  do połączenia urządzenia laserowego z okiem. Odbywa się to za pomocą „interfejsu pacjenta” składającego się z dwóch części: rodzaju soczewki kontaktowej, którą naciąga się na laser, oraz zacisku mocującego, który jest nakładany na oko. Ciśnienie, z jakim rogówka jest dociskana do lasera przez interfejs pacjenta, jest dokładnie kontrolowane.

Tensometry (SG) w urządzeniu wskazują, czy ciśnienie jest stale utrzymywane. System akwizycji danych PMX od specjalisty pomiarowego HBM pozyskuje sygnały z czujników i digitalizuje je, zapewniając w ten sposób chirurgowi okuliście wykonującemu zabieg pewność niezbędną do ciągłej pracy w odpowiednim zakresie tolerancji.

System PMX zapewnia niezawodne generowanie wartości potrzebnych firmie TECHNOLAS Perfect Vision GmbH. W tym względzie stabilność temperatury jest szczególnie ważna.

Gwarantujemy wyjątkowo niezawodny system pomiarowy

Inżynierowie z TECHNOLAS Perfect Vision poszukiwali konkretnie producenta, którego podstawową działalnością są czujniki pomiarowe, oraz systemu pochodzącego ze środowiska produkcyjnego. PMX firmy HBM oznacza zarówno precyzję, jak i niezawodność - częściowo dzięki odpornej na zakłócenia technologii częstotliwości nośnej HBM (CF) i automatycznemu wykrywaniu czujnika przez TEDS. Częstotliwość próbkowania wynosi 19,2 kHz na kanał - dla 16 kanałów pomiarowych i 32 wewnętrznych kanałów obliczeniowych. Dzięki dużej szerokości pasma pomiarowego sygnały mogą być przetwarzane niezwykle szybko.

W VICTUS® trzykrotnie redundantny system SG rejestruje sygnały i przesyła je do PMX. Stamtąd są kierowane przez system magistrali do komputera - „mózgu” systemu - w celu analizy.

Dane są przesyłane dłuższą drogą analogową w VICTUS®. Zwykle nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ przy analizie sygnałów analogowych zwykle podejmuje się wszelkie starania, aby odległości przestrzenne były krótkie. Digitalizacja powinna być również umieszczona bezpośrednio na czujnikach, ale nie było to możliwe ze względu na przestrzeń. Jednak dla PMXÖ nie stanowiło to problemu. Wzmacniacz zwraca wiarygodne wartości pomimo większej odległości.

„Wyprodukowano w Niemczech” - ważne kryterium

Ważne są również funkcje bezpieczeństwa zapewniane przez wzmacniacz. Eksperci Technolas wspólnie z HBM opracowali koncepcję bezpieczeństwa, która obejmuje nadmiarowości, czujniki i inne funkcje do monitorowania funkcjonowania komponentów.

Eksperci HBM zostali poinformowani, jak wdrożyć parametryzację że można uzyskać wymagane wyniki. Inżynierowie TECHNOLAS Perfect Vision doszli do wniosku, że PMX to bardzo elastyczny system, który można dostosować do indywidualnych potrzeb na wiele sposobów i wszystko działa bardzo dobrze.

Praca przebiega w bardzo szerokim zakresie ciśnień. Dobra rozdzielczość jest ważna dla całego zakresu - jeśli to możliwe przy niewielkich siłach bocznych.

Inżynierowie otrzymują wiarygodne dane z systemu PMX, a czynnikiem przy wyborze odpowiedniego systemu był również kraj pochodzenia dostawcy. Technolas Perfect Vision chciał przetestowanego systemu, na którym mogliby polegać, a etykieta „Made in Germany” była ważnym kryterium spełniającym to wymaganie.