Linie produkcyjne

Bardzo istotnym elementem realizacji procesu wytwarzania jest pomiar masy lub objętości materiału stanowiącego istotę oferowanego produktu. Dzięki oferowanym przez firmę HBM łańcuchom pomiarowym pozwalającym na bardzo szybki i dokładny pomiar masy składników wyrobu efektywność i bezpieczeństwo stosowanej technologii jest gwarantowane. Dodatkową zaletą naszych przetworników jest wysoka klasa szczelności (IP 69) oraz łatwość czyszczenia przy zachowaniu wysokiej odporności na agresywne działanie stosowanych środków.

Realizacja:

Linie produkcyjne 2m
Linie produkcyjne 3m
Linie produkcyjne 1m
Linie produkcyjne 4m.jpg

 

Przykłady wykorzystanych produktów:


FIT5A

WTX120

QuantumX

PW27A

PW15AH

PMX

FIT7A

PW27

PW12C

 

Maszyny pakujące, dozujące i sortujace z cyfrowym przetwornikiem wagi 
Maszyny sortujące i pakujące są nieodzowną częścią w całościowym i w pełni zautomatyzowanym procesie produkcyjnym. Dzięki wykorzystaniu cyfrowych czujników wagi firmy HBM w maszynie z serii stick pack, pakowanie wyrobów odbywa się bardzo dokładnie, zapewniając wymaganą precyzję napełniania i dozowania wyrobów. 

Jednym z przykładów jest INVpack, firma będąca częścią grupy Inever, projektuje i konstruuje szeroką ofertę wielowarstwowych pionowych maszyn do napełniania i zamykania opakowań (VFFS), samoprzylepnych etykiet i torebek do wyrobów przemysłu farmaceutycznego, kosmetologicznego i spożywczego. Rynek maszyn pakujących i dozujących dynamiczne się rozwija. Dzięki znacznemu doświadczeniu innowacyjnemu podejściu do optymalizacji konstrukcji urządzeń i ich konfiguracji INVpack jest znanym i cenionym producentem. Jako przykład może posłużyć nowa 10-torowa maszyna pakująca wyrób w formie sztyftów dla wytwórcy dodatków do diety. Urządzenie zbudowane jest z dziesięciu cyfrowych przetworników wagi HBM FIT7A, które zapewniają kontrolę masy produktu i sprzęga ją z szybkością ruchu linii produkcyjnej. 

Problemy na linii produkcyjnej i ich rozwiązania
Wykorzystywanie urządzeń pakujących i sortujących zauważalnie poprawia sprawność procesu produkcyjnego i minimalizuje koszty powodowane z nieprecyzyjnym ważeniem i sprawdzaniem jakości gotowych wyrobów. Mniej produktu się marnuje ze względu na zbyt dużą masę, mniej opakowań zostaje wykluczonych przez zbyt niską wagę. Cała operacja ulega skróceniu, a więc wydatki produkcyjne obniżają się. Dzięki innowacyjnej budowie urządzenia pakującego skonstruowanego przez INVpack możliwe było usytuowanie cyfrowych czujników wagi wewnątrz maszyny, a tym samym kontrolowanie każdego opakowania zaraz po jego napełnieniu. Przetworniki cyfrowe FIT7A precyzyjnie podają wagę wyrobu, a jeśli wystąpi nieprawidłowość w pomiarze masy, opakowanie odrzuca się, zaoszczędzając w ten sposób opakowanie i wyrób. Czujniki te bardzo dobrze spełniają swoją funkcję przy dozowaniu cieczy. Ważnym aspektem eksploatacji jest również ich bezawaryjność. Każde uszkodzenie tensometru unieruchamia proces produkcyjny i generuje straty.  przetworniki FIT7A posiadają wgrane oprogramowanie PanelX, które wspomaga parametryzację i zadania analityczne. Potrafi wykonać analizy porównując czas ważenia i ten konieczny do napełnienia, oraz wyświetlić je graficznie. Przetworniki FIT7A nie są jedyną alternatywą stosowaną do budowy urządzeń firmy Inever Group. Czujniki FIT5A i PW6D + PAD wspólnie z dodatkową aparaturą działają dokładnie i skutecznie w rozległej ofercie maszyn dozujących i pakujących pionowego. Manuel Martínez dodaje: „Produkty HBM gwarantują również łatwą integrację i wprowadzają inteligencję do maszyn, atrakcyjne ceny i profesjonalne wsparcie techniczne”.