Przetwornik sily slb700a

SLB

Zastosowania przemysłowe

Sprawdzony od dziesięcioleci czujnik tensometryczny SLB jest używany w zastosowaniach, które nie wymagają lub nie muszą koniecznie osiągać ekstremalnie wysokich poziomów dokładności, ale zamiast tego konieczne jest w nich użycie solidnego i ekonomicznego sprzętu pomiarowego. Jego główne obszary zastosowań obejmują podstawowe zadania grawimetrycznego pomiaru poziomu napełnienia zbiorników i pomiary w produkcji, takie jak monitorowanie pras.
Przykręcany czujnik tensometryczny SLB700 działa w oparciu o zasadę, że przyłożona siła zawsze powoduje odkształcenie obiektu. Odkształcenie to można wiarygodnie zmierzyć. Ponieważ odkształcenie jest zasadniczo proporcjonalne do siły, czujnik SLB700A umożliwia wiarygodne określenie przyłożonej siły. Czujnik należy skalibrować przed użyciem, aby uzyskać wyniki ilościowe.
Zaletą tego ekonomicznego czujnika jest to, że umożliwia niezawodny pomiar nawet bardzo dużych sił. Dodatkowo czujnik nie wpływa na dynamikę monitorowanej maszyny.
SLB700 to przetwornik odkształcenia. Oznacza to, że sygnał wyjściowy jest 2,3-krotnie wyższy w porównaniu z naklejaną instalacją tensometryczną. Pozwala to na używanie czujnika z obiektami, takimi jak prasy, które pod obciążeniem wykazują jedynie minimalne odkształcenia.
Materiały czujnika są odporne na działanie większości olejów używanych w prasach i są odporne na rdzę.

Cechy szczególne:
Praktyczny
  • Łatwy montaż za pomocą czterech śrub M6
  • Odporny na olej i bardzo elastyczny kabel, odpowiedni do prowadnic łańcuchowych
  • Czujnik ustawiony na 1000 omów; odpowiedni do łączenia równoległego w celu kompensacji niepożądanych, pasożytniczych efektów mechanicznych.
Ekonomiczny
  • Ekonomiczne rozwiązanie, które stanowi alternatywę dla czujników siły, szczególnie w przypadku dużych sił procesowych [R1].
  • Nie wpływa na dynamikę maszyny.
Szerokie możliwości
  • Oprócz SLB, HBM dostarcza również czujniki do kalibracji SLB (np. C6A)
  • Nasz serwis z niecierpliwością czeka na kalibrację Twojego łańcucha pomiarowego
  • Dopasowany wzmacniacz PMX ze zintegrowanymi procedurami kalibracji

Kierunek siły: ściskanie i rozciąganie
Zasada działania: tensometryczne
Dostępne wersje:
Symbol Prędkość próbkowania Klasa dokładności Zakres znamionowy
1-SLB700A/06 -- 0.5 3000 kN
1-SLB700A/12 -- 0.5 3000 kN