Serwis 1m

SERWIS

Serwis sprzętów odbywa się dwutorowo. Nasza siedziba główna w Poznaniu oraz przedstawicielstwa w Krakowie, Wrocławiu świadczą usługi doradcze, konfiguracji sprzętu, oraz napraw. Nasi Inżynierowie z przyjemnością pojawią się u Państwa w razie komplikacji lub problemów ze sprzętem. W głównej siedzibie HBM w Darmstadt, w fabryce wytwarzającej nasze tensometry, przetworniki oraz wzmacniacze pomiarowe znajduje się dział napraw, konfiguracji, oraz laboratorium kalibracyjne. Przesyłki ze sprzętem, po konsultacji z naszymi serwisantami, trafiają do nas do Poznania lub bezpośrednio do Darmstadt, gdzie po diagnozie ustalany jest termin i warunki naprawy gwarancyjnej i pogwarancyjnej, kalibracji lub konfiguracji kompletnego łańcucha pomiarowego.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Gdzie znajdę dokumentacje do dowolnego produktu (czujnika/aparatury)?
Z lewej strony ekranu w zakładce PRODUKTY znajduje się wykaz wszystkich grup dostępnych produktów. Ponadto mogą Państwo znaleźć pełną dokumentację wybranego produktu poprzez wpisanie nazwy produktu, kodu lub jego części w wyszukiwarce strony znajdującej się na górze po prawej stronie ekranu. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Gdzie znajdę przykłady aplikacji?
Przykłady aplikacji z podziałem na dziedziny przemysłu, testów itp. można znaleźć na stronie w zakładce  PROJEKTY.
W celu uszczegółowienia danych technicznych wykorzystanych produktów lub dodatkowych informacji zawartych w materiałach prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Skąd pobrać aktualizacje Firmware do aparatury/aktualizacje oprogramowania?
Aktualne Firmware dla aparatury oraz aktualizacje oprogramowania znajdują się na stronie w zakładce WSPARCIE
Po wybraniu interesującego nas firmware/aktualizacji/przykładu konfiguracji należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do aparatury/oprogramowania w rozdziale Firmware update / Catman Update.Jeżeli nie znaleziono rozwiązania proszę zajrzeć do instrukcji obsługi aparatury/oprogramowania lub skontaktować się z biurem lub przedstawicielem regionalnym.
*wymagana rejestracja użytkownika
Opcjonalne logowanie za pomocą login: klient@hbm.com.pl, hasło: klient

Skąd pobrać Sofrware?
Software marki HBM można pobrać ze strony. Jeżeli nie znaleziono rozwiązania proszę zajrzeć do instrukcji obsługi aparatury/oprogramowania lub kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Co to jest TEDS?
Transducer Electronic Data Sheet – elektroniczna pamięć dołączona do przetwornika zawierająca informacje m.in. o:
  •   producencie przetwornika, jego typie, numerze seryjnym, itp.,
  •   rodzaju układu pomiarowego (tensometryczny, indukcyjny, napięciowy, itp.),
  •   rodzaju jednostki mierzonej (moment Nm, przyspieszenie m/s2, temperatury 0C, itp.) oraz jej zakres pomiarowy,
  •   charakterystyce przetwornika jako zależności pomiędzy wartością zmierzoną a sygnałem elektrycznym,
  •   data kalibracji, symbol jednostki wzorcującej,
TEDS jest układem, który zapewnia identyfikacje czujników przez aparaturę podczas podłączenia. Jeśli system pomiarowy nie wykrywa TEDS należy aktywować opcje „SKAN TEDS”, w przeciwnym przypadku czujnik będzie traktowany jako niezidentyfikowany.
Jeżeli nie znaleziono rozwiązania proszę zajrzeć do instrukcji obsługi podłączenia danego czujnika lub kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Jak dobrać tensometry do aplikacji?
Chcąc dobrać tensometr do aplikacji mogą Państwo skorzystać z filtrów
W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Jak dobrać czujnik siły?
W celu dobrania czujnika do zakresu, kierunku działania, klasy dokładności i zasady działania należy skorzystać z filtrów.
Po wybraniu odpowiedniego czujnika znajdziemy szczegółowe informacje techniczne jak karty katalogowe i instrukcje obsługi. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Jak dobrać czujnik momentu obrotowego?
W celu dobrania czujnika do rodzaju, zakresu pomiarowego, klasy dokładności czy zakresu prędkości należy skorzystać z filtrów. Po wybraniu odpowiedniego czujnika znajdziemy szczegółowe informacje techniczne jak karty katalogowe i instrukcje obsługi. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Jak dobrać czujnik ciśnienia?
W celu dobrania czujnika do typu, klasy dokładności, zakresu znamionowego, sygnału wyjściowego należy skorzystać z filtrów. Po wybraniu odpowiedniego czujnika znajdziemy szczegółowe informacje techniczne jak karty katalogowe i instrukcje obsługi. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Gdzie znajdę czujniki przemieszczenia?
W celu dobierania czujnika przemieszczenia pod względem zakresu pomiarowego, liniowości i budowy należy skorzystać z filtrów. Po wybraniu odpowiedniego czujnika znajdziemy szczegółowe informacje techniczne jak karty katalogowe i instrukcje obsługi. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Jak dobrać czujnik wagi?
W celu dobrania czujnika wagi mamy do dyspozycji przykładowe aplikacje pomiarowe, które w łatwy sposób naprowadzą na czujnik dostosowany do naszych potrzeb. Na stronie znajdują się filtry oraz szczegółowe informacje techniczne jak karty katalogowe i instrukcje obsługi. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Jak dobrać wzmacniacz przemysłowy?
Wzmacniacze przemysłowe można znaleźć na stronie, gdzie znajdują się filtry,  ich krótki opis oraz przykładowe zastosowanie. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Jak dobrać wzmacniacz do akwizycji danych?
Wzmacniacze do akwizycji danych wolno i szybkozmiennych można znaleźć na stronie, gdzie znajdują się filtry, ich krótki opis oraz przykładowe zastosowanie. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Jak dobrać terminal wagowy (wzmacniacz)?
Terminale wagowe oraz wzmacniacze znajdują się na stronie, gdzie znajdują się filtry, ich krótki opis oraz przykładowe zastosowanie. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.